Aranżacje wnętrz

Wizualizacje wnętrz

by Noform
cze , 1
Wizualizacje wnętrz

Zapotrzebowanie na fotorealistyczne wizualizacje wnętrz jest dziś co raz większe, powód jest prosty, zanim zaczniemy remont lub jakiekolwiek zmiany chcielibyśmy zobaczyć efekt końcowy (czy aby na pewno będziemy zadowoleni ?). Dlatego też pomagamy naszym klientom zobaczyć to czego pragną, bez zbędnej pracy i tracenia czasu. Fotorealistyczna jakość, artystyczne spojrzenie i klimat renderów, to wszystko oferujemy w naszych wizualizacjach wnętrz.

Wizualizacja architektoniczna – sposób przedstawiania projektu architektonicznego, produktu itp. poprzez wykorzystanie grafiki trójwymiarowej w celu ukazania wizji skończonego projektu.
Proces składa się z następujących etapów:

  • modelowanie – tworzenie obiektów trójwymiarowych (najczęściej wykorzystując rysunki 2D z takich programów jak AutoCad lub Microstation)
  • tworzenie i nałożenie materiałów – obecnie programy pozwalają na symulowanie takich efektów jak refrakcja, efekty kaustyczne czy SSS (Sub Surface Scattering), oraz materiałów takich jak wosk, skora ludzka bądź owoce np. winogrona
  • ustawienie oświetlenia
  • rendering – proces w którym komputer oblicza odbicia światła od obiektów znajdujących się w scenie.

Dzisiejsze programy komputerowe pozwalają na dokładną symulacje odbić światła w zależności od wykorzystanych materiałów poprzez proces obliczeniowy zwany globalną iluminacją.

Źródło – Wikipedia.

  1. […] na fotorealistyczne wizualizacje wnętrz jest dziś co raz większe, powód jest prosty, zanim zaczniemy remont lub jakiekolwiek zmiany […]

Post a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kategorie