Aranżacje wnętrz

Kompleksowa aranżacja wnętrz

by Noform
maj , 29
Kompleksowa aranżacja wnętrz

Aranżacja wnętrz
Projektowanie wnętrz
Źródło: Azovskiy & Pahomova Architects

Co powoduje, że wymarzone przez Ciebie wnętrze zaczyna przemawiać konkretnymi kształtami ?
Wystrój wnętrza to suma konkretnych i dokładnych elementów, jeśli to sobie uświadomimy i o to zadbamy, zaprojektowanie pomieszczenia czy nawet całego mieszkania, które nam się podoba będzie zarówno wykonalne jak i przyjemne. Najważniejsze jest wybranie stylu lub zdefiniowanie tego co tak na prawdę Ci się podoba, wyznaczy to kierunek, w jakim powinieneś zmierzać i do którego będziesz dobierać wszystkie elementy upragnionych wnętrz.

Jeżeli zdarzy się tak, że brakuje Ci sprecyzowanej wizji, zacznij szukać inspiracji w książkach i czasopismach, telewizji, internecie (np: blogach architektonicznych). Oglądaj zdjęcia lub wizualizacje różnych wnętrz i zwracaj uwagę, jak projektanci wnętrz posługują się kolorem, oświetleniem, materiałami, jak dekorują ściany i sufity czy też podłogi. Spróbuj zobaczyć jak wszystkie te elementy tworzą razem atmosferę tych wnętrz.

Pamiętajmy, że projektowanie wnętrz nie jest powtarzaniem i kopiowaniem konkretnego stylu. Dobra aranżacja posiada własny, odrębny charakter, tworzy atmosferę tego miejsca i powinna dużo mówić o mieszkańcach domu.

Kiedy przystępujemy do urządzania domu, jednym z naszych celów powinno być stworzenie takiej atmosfery, w której osoby tam żyjące czuły się jak najlepiej.

Skąd będziemy wiedzieć co jest dla nas najważniejsze ?
Jeśli nie masz z góry określonych upodobań, inspiracje możesz znaleźć wszędzie – w albumach, książkach, czasopismach, telewizji, stronach www, blogach, sklepach wnętrzarskich, domach i mieszkaniach przyjaciół. Oglądając staraj się nie oceniać wzorcowych wnętrz jako dobre lub złe, traktuj je jako pomysły i propozycje rozwiązań, które odpowiadają innym ludziom, którzy zapewne mają inny gust lub poczucie estetyki. Jeśli coś Ci się spodoba, zapisz to lub zanotuj, wytnij z magazynu lub wydrukuj i załóż folder z Twoimi inspiracjami. Zauważ co przykuwa Twoją uwagę i zastanów się dlaczego tak jest. Przygotuj czystą kartkę i zapisz na niej słowa lub frazy, które najlepiej oddadzą charakter upragnionego wnętrza. Dzięki temu taka dokumentacja najlepiej zorientuje w twoich upodobaniach sprzedawców, lub projektantów, których poprosisz o pomoc.

  1. […] 2Zanim jednak złapiemy za pędzel i puszki z farbami powinniśmy poznać kilka zasad. Bardzo przydatnymi narzędziami są koło oraz paleta barw, które pozwolą nam określić, jaki kolor najlepiej pasuje do naszego pomieszczenia. Poniżej wymieniamy kilka elementów, które warto, a nawet trzeba wziąć pod uwagę w planowaniu wystroju wnętrza: […]

Post a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kategorie