Budowa domu

Nowoczesne mieszkania

by Noform
wrz , 3
Nowoczesne mieszkania

 

Nowoczesne mieszkania

Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej… Ile razy i nam zdarzało się powtarzać to ponadczasowe przysłowie. Nawet, jeśli nie należymy do wybitnych domatorów, to lubimy wracać do doskonale znanych nam przestrzeni. Z tego też powodu coraz większą uwagę przywiązujemy do tego, jak mieszkamy. Dom ma nam przecież dać nie tylko schronienie, ale i spokój oraz relaks.

Czym tak naprawdę jest nowoczesność ?

Pamiętacie czasy, gdy wchodząc do jakiegokolwiek mieszkania w bloku czuliście się, jak u siebie? Wszędzie te same meblościanki, boazerie, wykładziny i dywany. Do tego obowiązkowo fototapeta z egzotycznym krajobrazem, kryształowe kieliszki, najróżniejsze bibeloty, pamiątki z wakacji i… paprotki – żadne mieszkanie nie mogło się bez nich obyć! Hitowe PRL-owskie elementy wyposażenia wnętrz powoli jednak odchodzą w zapomnienie. Jak wynika z analiz ekspertów, zdecydowana większość z nas stawia na wnętrza w stylu nowoczesnym i minimalistycznym. Warto pamiętać, że nowoczesne rozwiązania wcale nie oznaczają dziwacznych form wprost z filmowych statków kosmicznych oraz naszpikowania elektroniką.

Nowoczesność we wnętrzach to przede wszystkim światło, przestrzeń i prostota. Zasada ta dotyczy zarówno mebli, jak i różnego rodzaju dodatków. Staramy się tak urządzić nasze mieszkanie, aby jego wnętrze nie przytłaczało. Z tego też powodu odrzuciliśmy jaskrawe, odważne kolory, a chętnie sięgamy po farby bądź tapety w stonowanych barwach. Zwracamy uwagę na to, aby wszystkie elementy ze sobą współgrały – drzwi, podłoga, meble, a nawet okna. Całość doskonale podkreślają szkło, beton i stal. Na podłodze natomiast sprawdzi się drewno w naturalnych kolorach. Czy to oznacza, że nowoczesne aranżacje to nudne aranżacje? Nic bardziej mylnego. Wystarczy umiejętnie operować poszczególnymi odcieniami i łączyć je z wyrazistymi dodatkami, aby uzyskać wnętrze dalekie od monotonii.

Więcej przestrzeni

W nowoczesnych wnętrzach, za sprawą różnego rodzaju zabiegów, staramy się uzyskać jak najwięcej przestrzeni. Z tego też powodu chętnie łączymy ze sobą sąsiadujące pomieszczenia. Przed totalną demolką musimy jednak skonsultować się z administracją bądź spółdzielnią. Ekspert oceni, czy ściana, której chcemy się pozbyć, nie jest nośną i czy rzeczywiście w naszym mieszkaniu jest zbędna. Najchętniej łączymy ze sobą salon z kuchnią tworząc jedną, dużą przestrzeń. Daje ona możliwość spotkania się całej rodziny czy grupy znajomych przy wspólnie przygotowywanym posiłku.

Oczywiście wszystkie elementy obu miejsc muszą ze sobą współgrać. Ważne też, aby kolorystka kuchni i salonu ze sobą korespondowała. Nie oznacza to jednak, że musi być taka sama. Nic z tych rzeczy! Chodzi po prostu o to, aby nowoczesna kuchnia pasowała do stylu, w jakim urządzony jest salon. Łączenie pomieszczeń to nie jedyny trend w aranżacjach wnętrz widocznych w ostatnich latach. Ogromną popularnością cieszą się też antresole, które dają ciekawe efekty przestrzenne. Przestrzeń na górze przenika się z przestrzenią na dole, półpiętro równocześnie dzieli i łączy. Można je znaleźć zarówno w stuletnich kamienicach, jak i w nowoczesnych budynkach. Najczęściej urządzamy tam sypialnie bądź miejsce do pracy.

  1. […] każde rozwiązanie, które pozwoli zaoszczędzić nieco miejsca, jest na wagę złota. W mieszkaniach dwukondygnacyjnych warto rozważyć zastąpienie tradycyjnych schodów modułowymi. Składają się […]

  2. Dla mnie nowoczesne mieszkanie to nie nowe meble czy dodatki, nowoczesne mieszkanie to nowe technologie ułatwiające i umilające życie. Przykład zwykła żarówka led na pilot mogąca świecić różnymi kolorami. Niby drobiazg a daje sporo radości.

  3. świetne zdjęcie estetycznego wnętrza w stylu industrialnym. Coraz więcej osób wybiera takie wykończenia. Z pozoru być może nieco chłodne, a jednak mają w sobie to coś 🙂

Post a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kategorie