Wizualizacje architektoniczne

Źródła obrazów: Behance, CGArchitect, Freshhome, Evermotion

Wizualizacje architektoniczne

Wizualizacje architektoniczne

Architekturą nazywamy naukę i sztukę projektowania, konstruowania i wykonywania budynków oraz innych budowli przestrzennych, konstrukcji i obiektów architektonicznych. Architektura zajmuje się również organizowaniem przestrzeni używanej przez człowieka. Obecnie architekci wykorzystują metody starego rzemiosła w połączeniu z nowymi technologiami. Wizualizacje architektoniczne pozwalają zaplanować nowe budynki, mosty, obiekty architektoniczne i wszystko co tylko podsunie wyobraźnia.

Wizualizacje architektoniczne dokładnie odzwierciedlają otoczenie i projekt jeszcze przed rozpoczęciem budowy. Wizualizacje 3D są używane przez wielu architektów i deweloperów jako sposób promocji i reklamy jeszcze nieskończonej inwestycji, lub nawet nierozpoczętej.

Wizualizacje 3D to sztuka tworzenia reprezentacji poglądowej obiektu w trójwymiarze. Modele i projekty 3D mogą być wyświetlane jako obraz lub ruch wykorzystywany w animacji 3D. Im bardziej szczegółowe wizualizacje architektoniczne, tym jest ona bardziej realistyczna. Wizualizacje 3D zależą przede wszystkim od kreatywności i uchwyceniu klimatu danego ujęcia (renderu). Dlatego należy rozwijać swoją pasję i umiejętności, aby stale podnosić jakość grafik 3D.

Wizualizacje architektoniczne 3D

Potocznie zwane wizkami mają na celu stworzenie kompleksowego projektu – kompozycji obrazu, oświetlenia, koloru czy ruchu kamery w przypadku animacji. Wszystkie te czynniki przyczyniają się do sukcesu wizualizacji architektonicznych. Wizualizacje pozwalają na wprowadzanie zmian w projekcie i ich fotorealistyczny podgląd.

Sprzedaż mieszkań i domów w trakcie budowy nie jest łatwa, dlatego oferujemy wizualizacje architektoniczne specjalnie z myślą o deweloperach. Przykładamy wagę do projektowania 3d, aby jak najwierniej oddać każdy szczegół elewacji i otoczenia. Przedstawiamy wizualizacje architektoniczne graficznie tak, by zachęcić potencjalnych klientów do kupna mieszkania lub domu. Wizualizacje 3D to również świetny sposób dla architektów chcących przedstawić przyszłą inwestycję w jak najlepszym świetle.

Wizualizacje architektoniczne lepiej oddziałują na wyobraźnię klientów i pozwalają dogadać szczegóły. Architekci i graficy mają pełną swobodę dokonywania zmian w modelu 3D, które następnie można włączyć do dokumentacji projektowej. W dzisiejszych czasach wizualizacje architektoniczne to wymóg, aby uzyskać publiczne zatwierdzenie projektu i zapewnienie, że ewoluuje on zgodnie z wyobrażeniami architekta i klienta. Klient ma dzięki temu lepszą orientację i jest spokojniejszy widząc, jak projekt będzie wyglądał po jego realizacji w warunkach rzeczywistego otoczenia.

Zaawansowane wizualizacje 3D dają możliwość, aby „chodzić” wewnątrz lub na zewnątrz budynku w czasie rzeczywistym (tak zwane panoramy 360), wyświetlać je pod dowolnym kątem, dodać roślinność, plamy światła, odbicia w tafli szkła i posadzki polerowane, pokazują realistyczne cienie.

7 komentarzy

 • Wizualizacje wnętrz | NoForm Concepts

  […] Wizualizacja architektoniczna – sposób przedstawiania projektu architektonicznego, produktu itp. poprzez wykorzystanie grafiki trójwymiarowej w celu ukazania wizji skończonego projektu. Proces składa się z następujących etapów: […]
 • Wiktor Jagielski

  Myślę, że tego typu wizualizacje mogą być baaaardzo bardzo przydatne przy tworzeniu podglądu budowli i przekonaniu czy rzeczywiście chcemy by własnie tak ona wyglądała. Technika ma ułatwiać nam życie, nie? :) Cieszę się, że takie rozwiązania powstają.
 • Kuba strozowka

  Wizualizacje są super. Niestety często to co na wizualizacji zupełnie nie odzwierciedla tego co później jest wybudowane. Ale to już jest bardziej problem dobrego detalu, a już najbardziej słabego wykonania lub braku odpowiednich pieniędzy, czy szukania oszczędności.
 • Aniuszka

  Wizualizacja budynku jest świetnym pomysłem i klienci to sobie chwalą, gdyż mogą zobaczyć jak będzie prezentował się ich dom, zanim jeszcze zacznie się budowa.
 • Piotr

  W obecnych czasach żaden projekt nie powstanie bez wizualizacji, które tworzy się na bieżąca w trakcie projektowania. Dzięki temu można dokładnie przewidzieć wygląd budynku.
 • Dominanta

  Nie wyobrażamy sobie sprzedawania gotowych projektów domów jednorodzinnych bez wizualizacji 3D. Każdy inwestor potrzebuje przecież wiedzieć jak będzie wyglądął jego wymarzony dom;)
 • Tomek

  Zgadzam się z powyższymi komentarzami. Bardzo często wizja komputerowa różni się od tego co widzimy w rzeczywistości. Wydaje mi się, że najczęściej dotyczy to budynków użyteczności publicznej. Ma powstać perełka architektoniczna, a powstaje twór kompletnie nie pasujący do otoczenia, odstający od komputerowych wizualizacji.

Post A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.