Aranżacje wnętrz

Jak puzzle, czyli modułowe rozwiązania we wnętrzach

by Noform
wrz , 22
Jak puzzle, czyli modułowe rozwiązania we wnętrzach

 

Systemy modułowe

Jak zaaranżować przestrzeń idealnie dopasowaną do naszych potrzeb i preferencji? Korzystając z nowoczesnych rozwiązań modułowych! Poszczególne moduły możemy dowolnie komponować, tworząc funkcjonalne i jedyne w swoim rodzaju wnętrze.

meble modułowe

Meble do zadań specjalnych

Zabudowa modułowa sprawdza się we wszystkich typach pomieszczeń, ponadto zapewnia swobodę i łatwość projektowania – nie dziwi zatem, że meble systemowe cieszą się w ostatnich latach tak dużą popularnością. To rozwiązanie umożliwia rozmaite aranżacje, a wystrój w każdej chwili możemy zmodyfikować, w zależności od aktualnych potrzeb. Wystarczy dodać czy usunąć niektóre elementy lub zmienić ich ustawienie.

Meble modułowe często wykorzystuje się w małych, nieustawnych mieszkaniach i kawalerkach, ponieważ nie przytłaczają wnętrza, a przy tym są bardzo praktyczne. Spośród bogatej oferty modułów wybieramy tylko te, które faktycznie są nam niezbędne (i na które pozwala dostępna przestrzeń), a następnie ustawiamy je według własnego pomysłu. Producenci oferują nawet możliwość samodzielnego wyboru koloru frontów, ilości szuflad, półek itp.

Tego typu meble mają wszechstronne zastosowanie. Do urządzenia salonu możemy wykorzystać zarówno modułową zabudowę (szafki, półki, regały, komody, witryny, stoliki), jak i meble wypoczynkowe – modułową kanapę w kilka chwil zmienimy w narożnik czy łóżko, uzyskamy też pufy do siedzenia. W przestronnych pokojach dziennych rewelacyjnie prezentują się nowoczesne systemy w kształcie litery L, U lub w innych konfiguracjach. Nierzadko modułowe zestawy wypoczynkowe są dodatkowo wyposażone w barki, wbudowane panele audio bądź głośniki, posiadają zagłówki i dostawki – to my decydujemy o ostatecznym kształcie i rozmiarze takiego mebla.

Miejscem wręcz stworzonym dla systemów modułowych jest pokój dziecięcy. Początkowo małe dziecko nie potrzebuje zbyt wielu mebli. Zestaw bazowy możemy więc stopniowo uzupełniać o kolejne elementy, dostosowując je do zmieniających się potrzeb pociechy.

Meble modułowe sprawdzą się też w łazience i przedpokoju, zapewniając wiele miejsca do przechowywania. To także dobra alternatywa dla kuchennych mebli projektowanych na wymiar – w porównaniu z nimi są stosunkowo tanie. Niska cena to, obok łatwego montażu i transportu, niewątpliwa zaleta tego rozwiązania.

Co z wadami? Minusów jest naprawdę niewiele. Przede wszystkim musimy liczyć się z tym, że wybrana przez nas seria mebli może być już niedostępna w sprzedaży, gdy postanowimy powiększyć zestaw o dodatkowy element.

 

meble modułowe

Nie tylko meble

Systemy modułowe we wnętrzach to nie tylko meble. W przypadku niewielkich przestrzeni każde rozwiązanie, które pozwoli zaoszczędzić nieco miejsca, jest na wagę złota. W mieszkaniach dwukondygnacyjnych warto rozważyć zastąpienie tradycyjnych schodów modułowymi. Składają się one z powtarzalnych części, które po połączeniu tworzą stabilną całość. Możemy nadać im dowolny bieg (np. prosty, w kształcie litery L, Z albo łuku), dostosowując je do aranżacji danego pomieszczenia. Oprócz kierunku mamy też wpływ na liczbę i wysokość stopni. Ażurowa konstrukcja schodów nie tylko nie przytłacza wnętrza, ale wręcz dodaje mu przestronności.

Do pomieszczenia możemy też dopasować… grzejnik. Wybierając grzejniki modułowe, sami ustalamy ich wysokość, szerokość, a nawet głębokość, co pozwala na perfekcyjne zgranie ich z aranżowaną przestrzenią. Ich zaletą jest także to, że prezentują się dużo bardziej stylowo niż grzejniki tradycyjne.

Na koniec warto wspomnieć o modułowym oświetleniu. Do niedawna kojarzyło się ono głównie z ledowymi systemami wykorzystywanymi w przestrzeniach biurowych. Obecnie designerskie lampy modułowe pojawiają się także w mieszkaniach. Poszczególne elementy możemy ustawiać w rozmaitych konfiguracjach, tworząc spersonalizowane obszary świetlne, stanowiące niezwykłą ozdobę wnętrza.

meble modułowe

Autorem gościnnego wpisu jest Piotr Majewski. Jako jeden z redaktorów na blogu o nieruchomościach Morizon.pl śledzi wiadomości z rynku, prywatnie natomiast czyta o dobrym designie.

Źródła zdjęć: UrbinDesign, ssk.lokalnytt.se, gessato.com, alphaville

 

  1. Bardzo lubię takie rozwiązania chodź te wiszące szafki mają jeszcze jeden minus a mianowicie trzeba sporo dziur powiercić by je powiesić. Po za tym są super.

  2. Te wiszące szafki to bym sobie odpuścił jak pomyślę ile z tym roboty by to równo powiesić, ale te sofy i pufy z ostatniego wnętrza są super.

Post a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kategorie